Firmy asistentkám nabízí odměnu sotva na přežití

Posted on Posted in Novinky

Protože nás zajímá situace na trhu práce asistentek, procházíme portály nabízející pracovní pozice. Denně přibývá spousty inzerátů na pozici asistentky. Všechny mluví o tomtéž. Tedy flexibilita, týmovost, znalosti, zkušenosti, balík MS Office, komunikativnost a pěkný vzhled, angličtina a řidičák podmínkou, ideálně VŠ. A co firmy nabízí?

Běžně píší něco ve stylu, že jsou dynamická, mladá, rychle se rozvíjející firma (a podobné řeči), příjemné pracovní prostředí (podle koho?), pohodový kolektiv (to se měří jak?) a nadstandardní platové ohodnocení (podle koho se posuzuje „standard“?). Následuje kolonka s nabízenou odměnou, kde se krčí částka 12.000,- Kč (slovy: dvanáct tisíc korun českých) hrubého. A to si ještě může případná asistentka výskat, jelikož jsme objevili i nabídku, kde odměna byla vyčíslena na částku 9.500,- Kč hrubého za odpracovaný měsíc. My však zůstaneme u 12.000,- Kč hrubého.

Počítejte s námi:

  • 12.000,- Kč hrubého je 10.335,- Kč čistého.
  • 10.335,- Kč za 160 odpracovaných hodin je 65,- Kč (slovy: šedesát pět korun českých) na hodinu.

Vezměme si příklad životních nákladů:

  • 5.000,- Kč nájem (v případě, že partner přispěje druhou polovinu a platí se levný nájem)
  • 3.000,- Kč potraviny (ve slevách)
  • 600,- Kč telefon (dnes běžný neomezený tarif)
  • 350,- Kč internet (průměrná cena služeb za internet)
  • 500,- Kč předplatní jízdenka (měsíční průměrná cena za MHD)
  • 700,- Kč životní pojištění (průměrná cena )
  • = 10.150,- Kč výdajů

Zbývá celých 185,- Kč z celé měsíční výplaty. Jak si mají poradit maminky od dětí, které platí kroužky, školky, sportovní vybavení a další? Kdy pojedou na dovolenou? Kdy si naspoří na vlastní bydlení? Jak si našetří na penzi?

Firma, která hledá asistentku za těchto podmínek, možná odpoví, „tak ať to nedělá, my si najdeme někoho jiného.“ Budete chtít pracovat pro podobnou společnost? Budete se cítit v práci v bezpečí?

nej Asistentka tohle mění. Myslíme nejdříve na dobro našich spolupracovnic. Nabízíme podmínky, kdy mají nejen více peněz za odvedenou práci, ale zároveň mají více času na rodinu, na svůj soukromý život. Věříme, že když lidem dáváme pocit bezpečí, projevujeme jim úctu dobrým výdělkem a dáváme jim podporu při jejich životních aktivitách a cílech, tvoříme aspoň o něco lepší, vyrovnanější společnost. Lidé jsou spokojenější, těší se do práce, jejich poslání jim dává smysl a mohou si dovolit žít na vyšší úrovni.

Chcete být naší nej Asistentkou? Klikněte sem.
Líbí se Vám naše hodnoty a chcete mít ve firmě svou nej Asistentku? Klikněte sem.