Rozhovor s mistrem rekvalifikačních kurzů Martinem Luňákem

Posted on Posted in nej Asistentka, Novinky, Rozhovory

Bylo deset hodin dopoledne 3.1. 2016, když jsme se s Martinem Luňákem setkali v kancelářích společnosti JáNěkdo.cz. Povyprávěli jsme si své životní příběhy a domluvili se na spolupráci v rámci rekvalifikačních kurzů. Martin se svým týmem vede rekvalifikační kurzy na téma Obchodní zástupce, se kterým slaví úspěchy. Probouzí talenty v lidech a podporuje jejich silné stránky. Zároveň má i asistentku, bez které by si nedokázal představit svou práci. Pojďme se ho zeptat na pár otázek…

ML rozhovor1. Jak ses dostal právě k rekvalifikačním kurzům?
Jsem z podnikatelské rodiny a moji rodiče začali podnikat již brzo v 90. letech, kdy jsem vytvářel svoji osobnost.
Měl jsem možnost prodávat již jako malé dítě, když jsem v 15 letech přebral zodpovědnost za svůj život a dal jsem se na cestu profesního prodávání prostřednictvím korporátních firem. Úspěšně jsem jimi prošel, na obchodních pozicích jsem měl vždy výborné výsledky a měl jsem možnost lidi vést a pomáhat jim. Zjistil jsem, že mě daleko více baví překonávat svoje rekordy než cizí. Za ty svoje jsem byl šťastný, pomáhat lidem dosahovat svých cílů a najít si v tom svou vizi.

Má vize je pomáhat lidem a podnikatelům hledat štěstí, které je jen uvnitř nás. Když pracuji na tom, aby tohle věděli i ostatní lidé, tak jsem šťastný bez ohledu na to, co dělám. Zda lektoruji rekvalifikační kurz pro nezaměstnané lidi, kterým pomáháme, protože oni si chtějí pomoci sami, nebo pomáhám jako mentor podnikatelům vytvářet systémy, jak prodat to, co umí a čím mohou pomoci, či získat dotace pro růst podnikaní.

2. Která oblast tvé práce je Ti nejbližší? V čem ses našel?
Má práce je moje poslání, když ráno vstávám, vstávám s tím, že děkuji za každý úžasný den, kdy mohu tím, co dělám, pomáhat lidem s hledáním sama sebe, podnikatelům růst a mít lepší život. Cokoliv, co dělám, mě plně naplňuje a co dělat nechci, deleguji a tak by to mělo i být. Našel jsem se v tom, že tvořím, spojuji, učím se skrze to, že učím a žiji.

3. Využíváš ve své práci asistentku. Co je pro Tebe u asistentky klíčové? A naopak, co pro Tebe důležité není vůbec?
Ano, práci asistentky Aničky využívám naplno a nedokážu si představit, že bych mohl ještě bez asistentky fungovat.
Klíčová je pro mě především komunikace a pravidelné udržování aktuálních očekávání. Zároveň to, aby asistentka do jisté míry přemýšlela za toho, komu pomáhá.

4. Někdy není snadné asistentku najít a potom na ni úkoly delegovat. Jak jsi to měl Ty?
Má první asistentka v životopise uvedla, že umí excelentně excel, chtěl jsem toho ihned využít a chtěl jsem, aby mi zpracovala přehlednou tabulku klientů a seřadila mi je. Když jsem přišel pak následující den do kanceláře na jednání, otevřel jsem dveře a uviděl spoustu papírů – karet klientů a ji, jak je řadí v řádkách na zemi. Pokládal jsem si otázku: Čí to je chyba? Asistentky nebo mé delegace? Dnes již odpověď znám – pro práci s asistentkou jsou potřeba mít vytvořené procesy, vyjasněná očekávání a hlavně mít přátelský, přesto profesní vztah. Od své asistentky si kupuji čas, svůj čas, kdy mohu odepisovat na e-maily, na kterých mě záleží, mezi tím, co ona teď stojí ve frontě na poště. Vážím si jí za to.

5. Co plánuješ na rok 2016?
Růst a měnit sám sebe, protože nic a nikoho jiného změnit nemohu. Mohu jen inspirovat a na základě toho mohou lidé začít také sami se sebou. K tomu využívám kromě jiných svého nejlepšího kouče moji partnerku Nikolku, mého velkého učitele syna Adama a skvělý tým lidí, kteří se k vizi JáNěkdo.CZ , která mě přerůstá, přidávají.

Už brzy se můžete těšit na další rozhovory. Čekají nás samé silné osobnosti, které možná neznáte, ale stojí za to o nich vědět. 🙂